Rolety rzymskie bez wiercenia

Roleta rzymska, piękna dekoracja okienna bez użycia wiertła? Tak, to możliwe. Co więcej, taka roleta zajmuje mało miejsca, a dodaje wnętrzu więcej przytulności niż zwykła firana czy zasłona. Czy będzie pasowała do Twojego stylu? Uniwersalność rolet rzymskich sprawia, że ich klasyczny charakter jest ponadczasowy.

Geneza rolety rzymskiej

Historia rolet sięga Cesarstwa Rzymskiego. Aby ochronić się przed pyłem i kurzem rozwijającego się miasta Rzymianie wieszali w oknach wilgotne szmatki. Ówczesne rolety swoją stylistyką nie przypominały oczywiście dzisiejszych. Niemniej, funkcja i praktyczność rolet rzymskich pozostała niezmienna. 

Dlaczego roleta rzymska zamiast zasłony

W roletach rzymskich jest coś majestatycznego, a zarazem minimalistycznego. Łącząc te przeciwstawne bieguny, ukazuje nam się cudowna alternatywa dla tradycyjnych zasłon. Uniwersalność rolet sprawia, że świetnie komponują się we wnętrzach o najróżniejszej stylistyce. Od tradycyjnych wiejskich klimatów, poprzez wnętrza o stylistyce skandynawskiej aż po surowe nowoczesne pomieszczenia.

Jakie wybrać rolety rzymskie?

U nas znajdziesz wyłącznie rolety lniane i bawełniane. Ponieważ takie właśnie rolety powinny wisieć na oknie. Naturalne tkaniny zwiększają bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. 

Rolety bawełniane i lniane są antyseptyczne, co znaczy, że nie kumulują i nie przyciągają kurzu i drobnoustrojów. Szczególnie jest to ważne dla alergików. Jednak nie tylko alergicy powinni zwracać uwagę na walory zdrowotne naturalnych tkanin. Żyjemy w świecie, w którym jesteśmy z każdej strony otoczeni przez plastik, spaliny i chemię. W azylu, jakim jest Twój dom bądź wolny i bezpieczny. 

Rolety rzymskie w naturalnych materiałów mają kolejną praktyczną zaletę. Latem, kiedy jest gorąco mamy otwarte okna. Rolety montowane na karnisz dają cień, chronią nas przed słońcem, a przy tym przepuszczają powietrze. Dzięki swoim oddychającym właściwościom zapewniają stały dostęp do świeżego powietrza. To ogromna przewaga nad roletami poliestrowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl