Co jest lepsze w salonie zasłona czy roleta rzymska?

Na to pytanie odpowiedź jest tylko jedna. To zależy. A od czego zależy? Wyłącznie od Ciebie i od tego, co lubisz i co Tobie bardziej się podoba. Jeśli wolisz długie zasłony i firany. Wybieraj zasłony. Jeśli wolisz bardziej minimalistyczne, ale dekoracyjne rozwiązania - wybieraj rolety rzymskie bez wiercenia ani jednej dziury w ścianie.

Rolety rzymskie do salonu

Dekoracyjny minimalizm w Twoim salonie

Wybierając rolety rzymskie do salonu, odpowiedz sobie na kilka pytań. Ile światła potrzebuję i ile prywatności jest mi potrzebne. 

Jeśli Twój salon jest usytuowany od strony południowej i wiosenno - letnie słońce daje Ci się we znaki, wybieraj rolety osłaniające albo zaciemniające. Samodzielnie regulujesz, ile światła wpada do pomieszczenia w zależności od natężenia słońca. W salonach, w których jest mniej światła, północnych, zacienionych od drzew lub budynku sprawdzają się rolety rzymskie prześwitujące z bawełnianego, lub lnianego batystu. 

Jeśli za oknem w salonie masz swój ogród, a nie ma dużo światła, przed którym musisz się chronić, również wybieraj rolety batystowe. Pięknie dekorują okno, są dyskretne i zajmują niewiele miejsca. 

Czy warto zakładać rolety rzymskie

Zdecydowanie warto. Osłony rzymskie wprowadzają ciepły klimat, który jest tak bardzo potrzebny w salonie. Salon to przecież miejsce, które spędzamy razem z rodziną na odpoczynku, wspólnych rozmowach i oglądaniu ulubionych filmów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl