Bawełniane ręczniki

Twoja łazienka to Twoje prywatne centrum domowego spa. A która łazienka może obejść się bez ręczników? Malutkie podręczne ręczniczki, średnie ręczniki do rąk i twarzy, duże ręczniki kąpielowe. I one wszystkie są potrzebne. A my dla Ciebie mamy wygodne i funkcjonalne ręczniki z bawełny waflowej. Miłe w dotyku, efektowne w wyglądzie i niezwykle praktyczne.

Ręczniki bawełniane

Bawełniane ręczniki trochę inne niż wszystkie

Zachęcam Cię gorąco do przyjrzenia się ciekawym i niebanalnym ręcznikom waflowym. Tak jak zwykłe ręczniki są wykonane ze 100% bawełny. To, co je odróżnia to grubość (inaczej mówiąc gramatura) oraz wygląd. To, co je łączy to cała reszta, czyli chłonność, hipoalergiczność, trwałość. A zatem przyjrzyjmy się dokładniej co takiego jest w ręcznikach waflowych, czego nie mają ręczniki z frotty (a czasem odwrotnie).

Naturalność i Hipoalergiczność bawełnianych ręczników

Jedne i drugie ręczniki są cenione za swoją naturalność. Bawełna to włókno pochodzenia roślinnego, co sprawia, że ręczniki są miękkie w dotyku i przyjazne dla skóry. To doskonały wybór dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ bawełna jest hipoalergiczna i rzadko wywołuje podrażnienia. Różnic między ręcznikami z frotty i waflowymi w tej kwestii nie ma żadnych.

Chłonność ręczników, czyli wysoka absorpcja

Jedną z kluczowych cech ręczników bawełnianych jest ich zdolność do szybkiego i skutecznego wchłaniania wilgoci. To sprawia, że są one idealnym wyborem do stosowania w łazience, gdzie ich głównym zadaniem jest osuszanie skóry po kąpieli czy prysznicu. Wysoka absorbcja to cecha bawełny jako tkaniny, a nie tylko sposobu jego splotu czy tkania (frotta i wafel to sposób tkania włókien). W tej kwestii jest pewna różnica. Bawełna waflowa ma nieco większą chłonność od frotty.

Trwałość i łatwość pielęgnacji

Ręczniki bawełniane są znane z trwałości i odporności na zużycie. Mogą być często prane, a mimo to utrzymują swoją strukturę i kolor. Ważne jest jednak, aby przestrzegać zaleceń dotyczących prania i konserwacji, aby zachować ich jakość na dłużej. Po raz kolejny przyznać trzeba, że nie ma żadnych różnic pomiędzy ręcznikami frottowymi a waflowymi.

Czym się różnią ręczniki z frotty, od ręczników z bawełny waflowej

Wreszcie dochodzimy do jakichś różnic. Ręczniki z frotty różnią się od ręczników z bawełny waflowej nie tylko wyglądem. Choć wygląd też ma znaczenie, ale to, co się komu podoba, to bardzo indywidualna sprawa. Nam ręczniki waflowe podobają się bardziej od ręczników z frotty, jednak podejdźmy do sprawy profesjonalnie i odkładamy osobiste sentymenty.

Różnice w grubości (czyli gramaturze). Ręczniki waflowe są cieńsze. Ale czy to znaczy, że są gorsze? Otóż nie. Są przeznaczone do innych celów. Lepiej sobie radzą jako ręczniki do rąk lub do twarzy. Dzięki lekkości i pofalowanej strukturze łatwiej utrzymać je w rękach.

Ręczniki waflowe są delikatniejsze. Dlatego są doskonałym wyborem dla osób o wrażliwej skórze i dla dzieci. Frotta, nawet najdelikatniejsza ma chropowatą strukturę. Tymczasem bawełna waflowa jest bardziej miękka i przyjazna skórze. No i ta jej lekkość sprawia, że dużo przyjemniej czują się z nią małe dzieci. 

Szybkość schnięcia. W tej kwestii ręczniki z bawełny waflowej są zdecydowanymi faworytami. Z uwagi na gramaturę, czyli grubość są lżejsze i dużo szybciej schną. W łazience, która jest pełna wilgoci, ta cecha ma ogromne znaczenie. Ręcznik do rąk, który schnie długo, jest raczej niepraktyczny i szybko nabiera nieprzyjemnego zapachu. Dlatego ręczniki do rąk muszą schnąć szybko. 

Ręczniki waflowe, ze względu na swoje właściwości szybkoschnące są też świetnym rozwiązaniem, kiedy idziesz na basen, na siłownię czy zajęcia fitness. Schną szybko, są cienkie, a zatem zajmują mniej miejsca i są lżejsze, a są tak samo skuteczne, jak ręcznik z bawełny frotte.

Jak zatem wybrać ręcznik

Kieruj się wyłącznie przeznaczeniem. Cieńsze ręczniki waflowe są wygodniejsze do używania do rąk i twarzy. Bawełna waflowa jest delikatniejsza dla skóry, jeśli więc masz wrażliwą skórę, wybieraj ręczniki waflowe. A jeśli potrzebujesz mieć lekki i funkcjonalny a tego estetyczny ręcznik na basen czy spa to zdecydowanie wybieraj ręczniki waflowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl